اخبار

سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان برگزار شد

سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان برگزار شد
سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی با حضور اعضای این شورا در محل دفتر امام جمعه یاسوج برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی با موضوع " احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر و شیوه های تأثیر گذار " در یاسوج برگزار شد.
در ابتدای این جلسه امام جمعه یاسوج و رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با بیان اینکه دین اسلام وجوب امر به معروف و نهی از منکر را تعیین کرده است گفت: هر کس منکری را ببیند و ساکت بنشیند نسبت به سکوت خود  مسئول هست.
حجت الا سلام والمسلمین حسینی تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر اگر نمی تواند زبانی یا عملی باشد حداقل قلبی باید باشد. 
وی از امر به معروف و نهی از منکر به عنوان فریضه عظیم یاد کرد وابراز داشت: اگر همه واجبات را یک طرف بگذاریم ، امر به معروف و نهی از منکر در طرف دیگر به تنهایی سنگینی می کند.
حجت الا سلام والمسلمین حسینی با بیان اینکه نباید از امر به معروف و نهی از منکر غفلت کنیم چون دنیا با امر به معروف و نهی از منکر آباد می شود افزود: بهترین نوع امر به معروف و نهی از منکر نوع عملی آن است.
در ادامه مدیر کل تبلیغات اسلامی گفت: اهتمام لازم به اقامه نماز در ادارات و دانشگاه ها از طرف دولت و حکومت به آن داده نمی شود.
حجت الاسلام مرتضوی با اشاره به تأخیر در جلسات اظهار داشت: این تاخیر که در تمام دستگاه ها داریم نوعی منکر است.
وی با بیان اینکه حجاب در ادارات، دانشگاه ها و مدارس و شهر رعایت نمی شود افزود: بد استفاده کردن و اسراف در اموال عمومی نوعی عرف در ادارات و سازمان های دولتی شده است.
در ادامه دیگر اعضای این شورا به بیان دیدگاه و نظرات خود درخصوص موضوع مطروحه پرداختند که در پایان موضوع زیر مصوب گردید:
1-    مصادیق امر به معروف و نهی از منکر تعیین و در جلسه آینده یک موضوع آن در دستور کار جلسه قرار گیرد.
2- چگونگی اجرای جلسات شورای فرهنگ عمومی و شیوه انجام مصوبات در دستور کار جلسه قرار گیرد.

۸ خرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۳۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید