اخبار

فریدون هاشمی : جشنواره زاگرس از جشنواره‌‌های خوب و مورد استقبال شاعران کشور است

فریدون هاشمی : جشنواره زاگرس از جشنواره‌‌های خوب و مورد استقبال شاعران کشور است
حدود دو هزار اثر فاخر و ارزشمند از شاعران سراسر کشور به دبیرخانه ششمین جشنواره ملی شعر زاگرس در یاسوج رسید.

دبیر اجرایی ششمین جشنواره ملی شعر زاگرس در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بویراحمد، اظهار کرد: جشنواره زاگرس از جشنواره‌‌های خوب و مورد استقبال شاعران کشور است.

فریدون هاشمی در آیین اختتامیه ششمین جشنواره ملی شعر زاگرس با اشاره به استقبال خوب و چشمگیر شاعران سراسر کشور از این جشنواره، افزود: امیدواریم به همت مسئولین، چراغ جشنواره شعر زاگرس هرساله  روشن بماند.

وی با اشاره به تعداد آثار رسیده به دبیرخانه این جشنواره در یاسوج، یادآور شد: حدود دو هزار اثر فاخر و ارزشمند از شاعران سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره در یاسوج رسید که از میان آنها 800 اثر در داوری اولیه انتخاب و به مرحله نهایی راه پیدا کرد.

مسئول انجمن شعر و ادب بویراحمد با بیان اینکه این آثار در دو بخش سپید و کلاسیک به صورت جداگانه توسط داوران بررسی شد، گفت: سه داور بومی در مرحله اولیه و سه داور کشوری در مرحله نهایی آثار را داوری و ارزیابی کردند.

هاشمی تصریح کرد:  در بخشی از مراسم اختتامیه این جشنواره  " کارگاه نقد و بررسی شعر با حضور حسن بهرامی و دکتر محمد حسین بهرامیان از شاعران بنام کشور، خوانش شعر توسط شاعران شرکت کننده ، اجرای موسیقی بومی ومحلی برگزار شد.

فریدون هاشمی  اجرای برنامه دورهمی و شب‌نشینی شاعران در کمپ تفریحی واقع در منطقه زیبای دهنو در ساحل رودخانه بشاررا   از  برنامه‌های جنبی این جشنواره عنوان کرد

دبیر اجرایی جشنواره ملی شعر زاگرس در ادامه یادآورشد: در مجموع  از15 نفر برگزیده این جشنواره در برنامه اختتامیه تجلیل میشود.

همچنین ازبرترین شاعران استان در بخش غزل و سپید که بالاترین امتیازات را داشته باشند تجلیل خواهدشد.

 

۳۱ فروردین ۱۳۹۶ ۰۸:۱۱
یزدانی/ خبرنگار روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بویراحمد |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید