اخبار

ثبت ۲۵۰ برنامه متناسب با نماز و مسجد توسط کانون های مساجد/هیچ گاه نماز جماعت فرهنگ و ارشاد ترک نشد

ثبت ۲۵۰ برنامه متناسب با نماز و مسجد توسط کانون های مساجد/هیچ گاه نماز جماعت فرهنگ و ارشاد ترک نشد
نشست شورای اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور اعضا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، «رضا خردمند» در نشست شورای اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تسلیت شهادت سپهبد قاسم سلیمانی، گفت: فرهنگ و ارشاد و رسالت آن به نوعی اقامه نماز و گسترش آن است.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: در راستای وظیفه و نه جایگاه اداری، تکلیف خود را در زمینه نماز انجام خواهیم داد.

وی یادآور شد: از نظر کمی و کیفی به نسبت بسیاری از دستگاه های اجرایی کارمندان کمتری در فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فعالیت دارند.

خردمند ادامه داد: بسیاری از همکاران ما در این اداره روزانه از صنوف مختلف از جمله چاپخانه ها، کتابفروشی ها، گیم نت ها، دکه های مطبوعاتی، روزنامه ها و .... که وابستگی به فرهنگ و ارشاد دارند، بازدید می کنند.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: هیچ گاه نماز جماعت فرهنگ و ارشاد ترک نشد و بدون امام جماعت نبودیم.

«علی طیبی پور» هم در این نشست، گفت: ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان نیز امسال مسابقه عکس «نماز و نیایش» را برگزار کرد.

کارشناس فرهنگی و هنری ستاد کانون های فرهنگی مساجد استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: کانون های فرهنگی و هنری استان نیز تاکنون 250 برنامه متناسب با نماز و مسجد در سامانه ثبت کرده اند.

وی از برگزاری مسابقه پیامکی نماز در استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و گفت: با توجه به نداشتن مکان ثابت برای ستاد کانون های فرهنگی مساجد استان، برای نخستین بار از مکانی برای انجام فریضه نماز برخوردار شدیم.

«فرشاد پزشک پور» هم در این نشست ضمن تسلیت شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش شهیدش، گفت: شهادت ایشان عزت و عظمت ایران اسلامی را به همه دنیا نشان داد.

نماینده ستاد اقامه نماز استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: سیل خروشان جمعیت در ایران اسلامی و سایر نقاط دنیا، نشانه اخلاص شهید سپهبد سلیمانی بود.

وی یادآور شد: اگر کارها و فعالیت های روزمره ما با اخلاص باشد، اثرگذاری بیشتر و بهتری خواهد داشت.

پزشک پور هدف این ستاد را توسعه و ترویج فرهنگ نماز دانست و ادامه داد: طبق تفاهم نامه ستاد اقامه نماز دستگاه های اجرایی استان براساس شاخص های مشخص ارزیابی می شوند.

نماینده ستاد اقامه نماز استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تاکید بر مستندسازی برنامه های فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، اضافه کرد: ملاک ارزیابی ها فقط براساس شاخص های تعیین شده در سامانه «سجا» است.

۲۰ دی ۱۳۹۸ ۱۰:۰۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید