اخبار

برگزاری جشنواره خوشنویسی فجر انقلاب در دنا

برگزاری جشنواره خوشنویسی فجر انقلاب در دنا
به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دنا و موسسه فرهنگی و هنری شبستان، جشنواره خوشنویسی فجر انقلاب گرامی داشت دهه مبارکه فجر با حضور خوشنویسان برتر شهرستان دنا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دنا، «فرهاد ناصری» در ابتدای این جشنواره با تبریک دهه مبارک فجر، این جشنواره را سرآغاز فعالیت مستمر و منظم انجمن خوشنویسان و هنرمندان و علاقه مندان این حوزه دانست و گفت: خوشنویسی هنری عالی است که آرامش و آسایش روحی و ذهنی فراوانی را در خود نهفته دارد .

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی دنا در ادامه، گفت: محیط طبیعی و جغرافیایی دنا، خلقیات، روحیات و ذهنیات این مردم که در فرهنگ این دیار نهفته است، با فرد گرایی عجین است و موسیقی، خوشنویسی و شعر همدم همیشگی این دیار و مردمانش هست و زمینه پیشرفت و بالندگی را دارد.

ناصری خط زیبا را باعث ایجاد اعتماد به نفس بیشتر و فراگیری آن را به جهت نیاز روز مره، یک ضرورت دانست و گفت: وجود فضای مجازی و صفحه کلیدهای دیجیتال، تاثیر بسیار نامطلوبی بر خط و نگارش آحاد افراد گذاشته است.

وی ادامه داد: در این راستا برگزاری کلاس های خط تحریری، نستعلیق، نسخ و شکسته نستعلیق مورد توجه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دنا برای رونق و فعالیت بیش از پیش انجمن خوشنویسان دنا شده است.

تقی کرامت، رئیس انجمن خوشنویسان استان کهگیلویه و بویراحمد هم با تشکر از برگزار کنندگان این جشنواره، شهرستان دنا را دارای پتانسیل، استعداد و توانایی بالایی در امر خوشنویسی دانست و گفت: امیدواریم شاهد رشد، رونق و شروع به کار کلاس های آموزشی این رشته زیبا در شهرستان دنا بعد از پایان این جشنواره باشیم.

شایان ذکر است، ۱۸ نفر از علاقه مندان و پیشکسوتان در این جشنواره شرکت کردند و بعد از داوری آثار، به برگزیده ها هدایایی در مناسبت های مختلف اهدا می شود.

۱۷ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۱۳
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دنا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید