اخبار

برگزاری محفل ادبی شعر فجر انقلاب در دنا

برگزاری محفل ادبی شعر فجر انقلاب در دنا
جهت گرامیداشت دهه مبارک فجر انقلاب و پاسداشت مجاهدت های سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی محفل ادبی شعر با حضور برترین های شعر و ادب شهرستان دنا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی دنا، در ابتدای این محفل ادبی ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر، سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و گرامی داشت چهلمین روز شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، به شأن، ارزش و منزلت شاعران در فرهنگ و تمدن ایران زمین اشاره کرد و گفت : شاعران ایرانی، حامل و وارث فرهنگ و تمدن ایرانیان در تمامی ادوار تاریخ بوده اند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دنا اظهار داشت: ایران اسلامی دارای ملتی است که اندیشمندان و متفکرانش زبان والای هنر و شعر را به عنوان ارزشمندترین این هنرها برای بیان اندیشه ها و نظرات خود انتخاب کرده اند و این انتخاب احسن و ابلغ است.

وی با بیان اینکه این کار باعث شده مقام معظم رهبری شعر را ثروت ملی بداند، ادامه داد: شاعران وارثان و حاملان این ثروت ارزشمند و گرانقدر هستند که به تعبیر دینی در پشت پیامبران، شاعران به عنوان حاملان و بیان کنندگان اندیشه های الهی پیامبران در جامعه قدم گذاشته اند.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود به نقش شعر و شاعران در پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: همه هنرها در شکل گیری جنبش ها، شورش ها و انقلاب ها به ایفای نقش می پردازند، اما این شعر و شاعران است که مفاهیم و خواسته های ملی، مردمی و عقیدتی را در اوزان زیبای عروضی، به بهترین شکل و شیوه می چینند و با ضربی حماسی، ایحاد جوش و خروش در همه آحاد و افراد برای رسیدن به آرمان ها و تبدیل خواسته به مطالبه ملی قدم می گذارند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دنا یادآور شد: در قالب شعر است که ترانه ها، سرودها و موسیقی های جاودانه خلق می شوند و شعارها با شعرها شکل می گیرند و فریادها بلند می شود.

شاعران حاضر در مجلس به خوانش جدیدترین اشعار خود در رسای شهید سلیمانی، دهه فجر، شهادت حضرت زهرا (س) پرداختند.

پایان بخش این مراسم زیبای ادبی که در مرکز شهرستان دنا برگزار شد، اهدای هدایا و لوح تقدیر این برنامه بود که با حضور مسئولین شهرستانی تقدیم شاعران و مجریان این برنامه شد.

 

۲۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۱۰
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دنا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید