اخبار

در راستای شفاف سازی فعالیت های قرآنی

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد:موازی کاری در برنامه های قرآنی باید ساماندهی شود

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد:موازی کاری در برنامه های قرآنی باید ساماندهی شود
حجت الاسلام حسینی ضمن تاکید بر اینکه تکرار فعالیت های قرآنی باید باعث توسعه فرهنگ قرآنی شود، یادآور شد: موازی کاری در برنامه های قرآنی نیز باید ساماندهی شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت الاسلام «سید نصیر حسینی» در نشست ستاد قرآنی استان کهگیلویه و بویراحمد که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج برگزار شد، اظهار داشت: کار این ستاد با توجه به فعالیت در راستای فرهنگ قرآنی و معنویت در جامعه، ارزشمند است.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه وجه تمایز انسان ها با سایر مخلوقات وابسته به معرفت الهی و معنوی است، گفت: همه معارف به عنوان وجه تمایز انسان با سایر مخلوقات در کتاب های آسمانی تورات، انجیل، زبور و قرآن وجود دارد.

وی ضمن تاکید بر اینکه همه این معارف به عنوان عصاره در سوره حمد است، اضافه کرد: خداوند انبیاء و اولیای الهی را برای تبلیغ قرآن، معارف اسلامی و الهی فرستاد.

حجت الاسلام حسینی خاطرنشان کرد: عده ای به برکت وجود قرآن در پیشگاه خداوند، مایه خیر و برکت بوده و معرفت پیدا کرده اند.

امام جمعه یاسوج انقلاب انبیاء الهی و انقلاب اسلامی در ایران را قرآنی دانست و یادآور شد: جامعه اسلامی ایران باید از ظرفیت قرآن در همه زمینه ها استفاده لازم را داشته باشد.

وی با بیان اینکه مدارس و دانشگاه ها به دلیل حضور سرمایه های انسانی ارزشمند هستند، ابراز داشت: مساجد نیز نقش تاثیرگذاری در زمینه پرورش افراد دارند.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به اینکه تکرار فعالیت در زمینه قرآنی باعث ایجاد و تداوم هستی است، گفت: آثار عملی جشنواره فرهنگی و هنری قرآن و عترت باید مورد رصد قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تاکید بر اینکه تکرار فعالیت های قرآنی باید باعث توسعه فرهنگ قرآنی شود، یادآور شد: موازی کاری در برنامه های قرآنی نیز باید ساماندهی شود.

وی ضمن تاکید بر تقسیم بندی کارها بین دستگاه های عضو ستاد قرآنی، گفت: دستگاه های عضو باید به صورت ستادی فعالیت داشته و جهت اجرای مطلوب برنامه ها تلاش کنند.

۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ۰۰:۰۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید