اخبار

در شب بیست سوم ماه مبارک رمضان صورت گرفت:

گزارش برگزاری کتابت قرآن توسط 30خوشنویس شهرستان کهگیلویه

گزارش برگزاری کتابت قرآن توسط 30خوشنویس شهرستان کهگیلویه
کتابت قرآن مجید توسط 30 خوشنویس به نیابت 30 جزء قرآن در شهر دهدشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه ،همزمان  با بیست و سوم رمضان المبارک 1441 قمری کتابت قرآن مجید توسط 30 خوشنویس در شهر دهدشت انجام شد  .

سید ایرج کاظمی جو رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه گفت : انجمن خوشنویسان  شهرستان به منظور بزرگداشت شب قدر کتابت قرآن را اجرا می کنند .

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه تصریح کرد :30 خوشنویس در این طرح شرکت دارند.

وی اضافه کرد : نمایشگاهی  از آثار کتابت شده در فضای مجازی  و شبکه های اجتماعی برگزار خواهد شد .

کاظمی جو با اشاره به دیگر برنامه های اجرا شده در ماه مبار رمضان گفت : از دیگر برنامه های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان در این ایام می توان به تفسیر قرآن در ماه رمضان با همکاری ائمه جمعه شهرستان اشاره کرد و همچنین جشنواره هنرهای تجسمی با رویکرد قدردانی از زحمت کشان عرصه سلامت که هم اکنون  منتظر آرای داوران در بخش های مختلف این جشنواره می باشد .

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه در مورد تعداد اثار ارسالی به این جشنواره گفت : تعداد 100 اثر از هنرمندان شهرستان و دیگر استان ها به دبیر خانه جشنواره ارسال شده است که آثار برتر در سه بخش طراحی ،نقاشی و عکاسی این هفته با داوری کارشناسان انتخاب و معرفی می شوند.

حجت الاسلام علی وحدانی فر امام جمعه شهر دهدشت ضمن بازدید از نمایشگاه آثار  خوشنویسی  اظهار داشت:ماه رمضان فرصت انس با قران و بهره برون از فضایل و برکات معنوی است .

امام جمعه دهدشت  تصریح کرد : فضایی که هنرمندان ایجاد کردند  فضای تبلیغ و ترویج قرآن با زبان هنر است.

وحدانی فر افزود :برای سبک زندگی دینی و قرانی نیاز است قرآن را با زبان هنر به مخاطب معرفی کنیم و کتابت قرآن توسط خوشنویسان کار فاخری است.

لازم به ذکر است که تعدادی از مسئولین شهرستان از این برنامه بازدید نموده ومورد توجه انان قرار گرفت .در پایان هنرمندان خوشنویس حاضر در برنامه لوح تقدیر و هدیه نقدی خود را از دست امام جمعه و دیگر مسئولین دریافت نمودند .

 

 

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۵:۰۷
روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کهگیلویه |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید